top of page

S dětmi v Peci pod Sněžkou

Hory s dětmi to není jen nekonečné brázdění svahů, inspirujte se našimi tipy na výlety a aktivity v okolí Pece pod Sněžkou a zpříjemněte si svůj pobyt zážitky, které budou děti bavit.

 

Vyrážíte s dětmi na hory do Krkonoš a hledáte tipy, jak je jim zpestřit den? Loňský rok jsme strávili měsíc v okolí Pece pod Sněžkou a sbírali pro vás tipy na zábavu pro celou rodinu. Inspirujte se.


Bobová dráha Relax park Pec Pod Sněžkou


Celosezónně otevřenou bobovou dráhu najdete cestou ke stanici na Sněžku, není z nejlevnějších, ale alespoň tu jednu jízdu pro zážitek stojí za to vyzkoušet.


Každé sáně jsou pro jednoho nebo dva pasažéry a rychlost jízdy si regulujete sami pomocí brzdící páky, takže na nich můžete svézt i menší děti.

V létě můžete využít také služeb vedlejšího parku Lemuria s klouzačkami a dalšími atrakcemi pro děti.


Na sáňkách z Černé Hory do Jánských Lázní


K Černé hoře se z Pece pod Sněžkou dostanete pohodlně a zdarma díky kyvadlovému skibusu, který tu během zimní sezóny funguje.


Tady si můžete půjčit sáňky nebo se vypravit s vlastním vybavením lanovkou nahoru.

V dolní stanici lanovky si můžete prohlédnou pěknou maketu městečka, a pak se dále kochat výhledy z kabinkové lanovky.

Na vrcholu už stačí jen nasednout na sáňky či boby a vydat se na vyjížďku po vyznačených šipkách, které vás dovedou až na začátek trasy u spodní stanice lanovky s parkovištěm.

Cestou vás čekají krásné výhledy a spousta zábavy. Jestli sjedete trasu na jeden zátah nebo si budete dělat zastávky na stavění sněhuláků a andílky záleží jen na vás. Nezapomeňte si vaše dovádění důkladně nafotit a poznamenat do vašeho Dováděníku, knížky nejkrásnějších dětských vzpomínek.

Dovadenik_na_horach

Při tomto výletu doporučuji sledovat sněhové podmínky. Pro maximální požitek z jízdy si proto snažte naplánovat výlet na den, kdy má sníh příjemnou sáňkovací konzistenci.


Dětská stezka cestou k lanovce na Sněžku


Ať už míříte za výhledy na kopec nebo jen hledáte tip na pěknou procházku kousek z města, využít můžete pěší stezku k lanovce na Sněžku, kde na vás čeká několik stanic zábavných úkolů pro děti zakončených větším dětským hřištěm s prolézačkami.

Pokud bude velký mráz nebo příliš mnoho sněhu (což nám zatím letos asi nehrozí) pak možná nějaké z aktivit nebudou fungovat.

Pro lepší orientaci přikládám ještě mapu stezky s jednotlivými zastávkami, které končí u spodní stanice lanovky na Sněžku.

Mapa_stezky_pro_deti_Pec_pod_snezkou

Další podobnou stezku, kterou můžete hravě absolvovat i s kočárkem (po asfaltové málo frekventované silnici) najdete při procházce z hlavní křižovatky v Peci (přejdete most a dáte se cestou za řekou). Další necelé 2 kilometry vás čeká procházka ve stínu lesa s asi 7 zastávkami pro děti. Vyjdete nedaleko skibusové zastávky Velká Úpa, odkud se pohodlně dostanete zpět do Pece.


Cesta přírodou k lanovce


Hledáte-li další alternativní možnosti procházky, pak se můžete vydat také menší zadní cestičkou přes most okolí rybníka (přehrada v bukovém údolí naproti bobové dráze Relax park) až ke spodní stanici lanovky na Sněžku. Chcete-li se sem přiblížit skibusem, dojeďte na zastávku ke Kapličce). Užijete si tu většího klidu a cestou můžete pozorovat zurčící potůčky, ryby nebo ptáčky.

Lanovkou z Růžohorek zpět na sáňkách do Velké Úpy


Rozhodnete-li se vydat na výlet lanovkou, pak se vám nabízí možnost výjezdu do horní stanice na Sněžku, nebo můžete vystoupit v mezistanici Růžová hora, odkud vede krásná pozvolna cesta až k lanovce Portášky.

My si tento výlet užili sjezdem na bobu, ale cestu je samozřejmě možné využít i ke krásné procházce. Cestou se můžete občerstvit a pohrát na horské boudě Růžohorky nebo v restauraci na Portáškách (počítejte s cenami s vysokohorskou přirážkou). Z obou míst jsou absolutně nádherné výhledy.

Lanovkou na Portášky


Pokud preferujete kratší výlet, je možné vynechat výjezd kabinovou lanovkou a pěší procházku a vyjet z Velké Úpy, kam se dostanete skibusem přímo na Portášky, kde je u místní restaurace pěkně dětské hřiště. Opodál se nachází také úžasná Herní krajina Pecka, ta je ale během zimních měsíců uzavřena.

Restaurace Lovecká chata + dětský koutek a ovečky


Hledáte-li další inspiraci kam na dobré jídlo, pak nesmíte minout maličkou restauraci Lovecká chata s příjemnou obsluhou a dětským koutkem, který vám dopřeje vychutnat si jídlo v relativním klidu.

Obchůdek Laskavaa


Pohybujete-li se v centru města, pak bych vám na místo návštěvy klasického infocentrum se serepetičkami jednoznačně doporučila zastavit se v malém obchůdku s designovými hračkami, doplňky, serepetičkami a květinami s názvem Laskavaa.