top of page

S dětmi v Praze - Trilopark - muzeum pravěku

Vydejte se s dětmi do pravěku - odborná přednáška a tvořivá dílnička pro děti a školy.

 

Milují vaše děti dinosaury a zároveň už zvládnou chvíli posedět u odborného povídání? ? Pak je možná ten správný čas vyrazit do naučného interaktivního muzea Trilopark.


Co od výstavy očekávat?


V rámci výstavy na vás čekají hned dvě části programu. V první části proběhne odborná přednáška s promítáním a možností osahání pár vzorků zkamenělin. V rámci přednášky proběhne i prohlídka první místnosti, ve které je k vidění několik zvířecích soch z doby pravěku.

Nepředstavujte si Trilopark jako muzeum v pravém slova smyslu - jedná se tu spíše o výstavu v multifunkční budově. Prostor je tu dost stísněný a veškerá akce probíhá pouze v rámci dvou místností, které navíc působí tak, že slouží nejen na vzdělávací přednášky, ale trochu i jako sklad a dílna paleontologů.Přesto nám návštěva centra přišla velmi přínosná a zajímavá. Zejména pak druhá část programu, která se věnovala tvoření a aktivnímu zapojení do práce, což děti nadchne samozřejmě více, než poslech odborné přednášky.

Dílničky


V druhé místnosti na vás kromě obří atrapy mamuta čeká také spoustu tvořivé zábavy. Konkrétně se jedná o:


  • Malování na sádru

  • Vyrábění sádrových odlitků

  • Vyhrabávání dinosauří kostry

  • Práce s nástroji pro preparaci zkamenělých části živočichů z kamenů

Malování na sádru


Děti si mohou vybrat z několika předvyrobených tvarů lebek, trilobitů a dalších vzorů, které si pak mohly samy dle fantazie vybarvit.

Hledání dinosauří kostry


Při této aktivitě si děti zahrají na opravdové archeology. Dostanou štětečky pomocí, kterých pomalu systematicky odhrnutí písek a odhalují tak dinosauří kostru. Každý si navíc může odnést i malý úlomek skutečné dinosauří kosti.

Sádrové odlitky


V další aktivitě si děti mohly vybrat formičku, do které jim paní průvodkyně vlila sádru a vytvořila jim tak další sošku k pomalování na doma.

Preparace zkamenělin


V rámci poslední aktivity si mohly děti vyzkoušet nástroje na odstranění přebytečných částí kamene od zkamenělých tvorů. Tato aktivita je bezpečná a děti se u ní nemohou přístrojem zranit, je ale motoricky náročnější , vyžaduje trochu zručnosti a hlavně je hlučná.

Kudy kam, co a jak?


Trilo park najdete na Praze 4 - Pod Terebkou 1139/15, 140 00 Praha 4-Nusle.


Vstupné je pro dospělého 80,- pro děti do 3 let zdarma, ostatní děti za 200,-. V ceně vstupného mají děti kromě přednášky a prohlídky také výrobky na památku - odlitek ze sádry, pomalovanou sádrovou lebku a kus pravé dinosauří kosti.


Návštěvu je třeba rezervovat přes web na určitou hodinu.


Nebaví vás donekonečna googlit tipy na výlety s dětmi? Pořiďte si průvodce dětskou indoor zábavou v Praze - Kam v Praze s dětmi, když prší.

Nebo se pro další tipy na výlety a aktivity se přihlaste k odběru novinek.

Yorumlar


Bavte se a inspirujte každý den 

Sledujte naše sociální sítě a žádná legrace vám už neunikne.

  • Facebook
  • Instagram
mesic.png

Co by měly děti zažít dřív, než půjdou do školy?

Odpověď Vám přináší DOVÁDĚNÍK

Originální dárek s celoživotní hodnotou

hvezdy.png
hvezdy.png
hvezdy.png
bottom of page