top of page

Podzimní tvoření s dětmi

Inspirace na kreativní tvoření z přírodních materiálů pro rodiče i učitele.

 

Obrázky z přírodnin


Na procházce si nasbírejte barevné podzimní listí, kaštany, ořechy, bobule či plody a společně z nich potom skládejte obrázky nebo obrazce. Menším dětem můžete pomoci vytvořením kartonové podložky, která mu udává tvar. Pak už je jen na jeho kreativitě, jak podložku ozdobí.Jednotlivé přírodní materiály můžete použít na kreativní hru a stále je různě skládat nebo výsledný obrázek můžete přilepit lepidlem či tavnou pistolí a vytvořit si tak obraz na památku.


Panáčci, zvířátka, bubáčci


Zvířátka z kaštanů jistě znáte. Pro podzimní tvoření se vám však bude hodit mnoho dalšího materiálu nasbíraného při procházce ze školy nebo školky. Vytvořit si pak můžete 2D nebo 3D postavičky (podle věku a zručnosti tvůrců).


tipy na podzimni tvoreni

Dva postupy tvorby postaviček:

  1. Nejdříve vyrazíte na sběr surovin - sbíráte vše co se vám líbí a doma z nich vykouzlit panáčka nebo zvířátko dle vlastní fantazie.

  2. Nejprve si vymyslíte, co chcete tvořit, pak se vydáte na sběr surovin přesně podle vašich představ.

Během hledání si nejen hezky pročistíte hlavu na čerstvém vzduchu, ale také si můžete o přírodě povídat. Učit se o jednotlivých plodinách a změnách barev listů, jejich funkci i důvodech, proč opadávají.


Konfety z listí


Pomocí děrovaček s veselými dětskými tvary si můžete vykouzlit krásné barevné podzimní konfety. Ideální tvoření pro ty z vás, kteří mají doma podzimního oslavence.


Zdroj: Facebook

 

A co program pro děti? S tím se trápit nemusíte. S Dováděníkem můžete vymýšlení aktivit pro děti hodit za hlavu. Přijedeme až k vám domů a o zábavu se postaráme.

 

Podzimní listový obraz


Posbírejte s dětmi pár hezky tvarovaných listů, které mají zajímavé a členité okraje. Přilepte je společně lepidlem na papír a nechte děti tvořit.


Jejich úkolem bude vodovými barvami opatrně vybarvit celý obrázek. Malovat mohou i přes listy a barvy libovolně střídat. Tvořit mohou barevné úseky nebo třeba proužky.


Po dokončení listy odlepte a nechte uschnout. Nakonec můžete jednotlivé obrysy obtáhnout fixem, dokreslit žilky, nebo dolepit listům oči a domalovat úsměvy.


malování podzimu s dětmi

Podzimní zvířátka z modelíny

Na tomhle tvoření s dětmi je skvělé, že k němu není potřeba žádné lepidlo ani tajná pistole a je super kreativní. Stačí posbírat pár velkých listů a pustit se do díla. Jednotlivé lístečky můžeme použít jako tělo, hřívu, uši nebo třeba ježkovy bodliny.MALOVÁNÍ NA KAMÍNKY


Nasbírejte si na procházce tvarově a velikostně pěkné kamínky a využijte je při domácím tvoření. Malovat se dá akrylovými barvami (pozor nejdou umýt) či speciálními faxy na kamínky. Pokud vám jde spíše o zábavu než o výsledný produkt, pak si ale jistě vystačíte i s tím, co dům dá. Jako třeba tempery, lihové nebo prostě obyčejné fixky.


Více o malování na kamínky se dozvíte v samostatném článku.


Pexeso z přírody

Nasbírejte 2 a více kusů od jednoho druhu přírodniny a každou zakryjte kelímkem od jogurtu, bábovičkou nebo mističkou. Nevadí, že je každá nádoba jiná, dítěti alespoň pomůže v lepší orientaci.

 

Máte rádi tvoření? Vypiplejte si společné zážitky k dokonalosti. Zážitková kniha Dováděník vám nabízí spoustu inspirace na aktivity s dětmi i prostor pro vlastní kreativitu, lepení, malování a dotváření osobního deníčku podle vašich představ.


originální darek pro dite

* Počet knih do Vánoc omezen - dotisk dalších kusů až v roce 2024.

 
Comments


Bavte se a inspirujte každý den 

Sledujte naše sociální sítě a žádná legrace vám už neunikne.

  • Facebook
  • Instagram
mesic.png

Co by měly děti zažít dřív, než půjdou do školy?

Odpověď Vám přináší DOVÁDĚNÍK

Originální dárek s celoživotní hodnotou

hvezdy.png
hvezdy.png
hvezdy.png
bottom of page