top of page

K moři do Polska s dětmi

Moře s dětmi, to není jen Chorvatstko? Inspirujte se tipy na výlet za hranice od naší čtenářky Míši, která předává své zkušenosti z cesty karavanem k moři v Polsku.

 

Na našem blogu nově testujeme možnost zapoijt se do tvorby obsahu. Naší první blogerkou je Míša, která vás provede svým výletem do Polska.


Krynica morska aneb první jízda s karavanem


Naše letošní dovolená směřuje již potřetí do Polska na pořeží Baltského moře. Letos jsme se rozhodli navštívit méně známou oblast, a to město Krynica Morska. Vyjíždíme na dovolenou v sestavě 2 dospělí, 8leté a 5leté dítě a 4 cyklistická kola 😊. Letos jsme si pořídili karavan, a tak to byla skvělá příležitost, jak cestování s karavanem vyzkoušet. Ubytování bylo plánováno v kempech a v nejhorším případě nadivoko. V Polsku rezervace na karavany ve většině případů nedělají, takže v kterém kempu budeme spát bylo překvapení.

Krynica morska je vzdálená od Hradce Králové cca 694 km. Je to město na pobřeží Baltského moře, ležící na Viselské kose. Pro bližší představu, leží přibližně uprostřed na cestě mezi Gdaňskem a ruskými hranicemi Kaliningradu.

Vyjížděli jsme cca kolem 21 hod večer. Celou noc nám pršelo, a tak jsme dělali hodně zastávek včetně spací pauzy v karavanu. Na místo jsme dorazili někdy kolem 11 hodiny. Polsko má krásnou infrastrukturu rychlostních silnic či dálnic. Většinu cesty jsme tedy absolvovali po krásných cestách až na pár kilometrů po pobřeží.


V Krynici jsou cca 4 kempy. Rozhodli jsme se zakempovat v centru Krynice a to z jednoho prostého důvodu. Celé město je protkáno různými kopci, a tento kemp byl co nejvíce na rovině 😊 což se vám při parkování karavanu hodí.

Menší kemp na kopci, přes který vede promenáda k moři. Cena ubytování se pohybovala kolem 150 zlotých za noc ( 4 osoby, auto, karavan, předstan, elektrika). K dispozici máte toalety, sprchy, zázemí na mytí nádobí. Žádný luxus ale dostačující na kempování. Ke kempu je k dispozici velké dětské hřiště a možnost stravování. 200 metrů od kempu jsou dva obchody kde si v pohodě nakoupíte od rána až do večera.

Hřiště v kempu

Krynica morska je často popisována jako, taková divočejší část Polska a musím to pouze potvrdit. Ten, kdo holduje přírodě a cyklistice si tu určitě přijde na své.

Kousek od hlavní pláže začíná cca 15 km cyklostezka vedoucí do vesnice Piaski a pak dále k ruským hranicím. Cesta vede lesem a je mírně zvlněná ale děti to v pohodě zvládnou. Cestou potkáte i jeden bufet, který je přibližně v půlce cesty mezi Krynicí a vesnicí Piaski. Pokud tedy neholdujete ruchu hlavních pláží stačí naložit kolo a poodjet kousek po cyklostezce a vynoříte se na pláži, kde můžete být i sami.

Co se týče pláží a dětského osazenstva, :-) tak děti budou nadšené. Polské pláže jsou pro děti největší pískoviště světa :-). Samozřejmostí je mít ve výbavě na pláž krom lopatky :) také paravan a palici na zatlučení paravanu :-). Sever je známý větrem a tak se vám bude určitě lépe opalovat v zákrytu za paravanem.


Celé pobřeží je známo sběrem jantarů a tak nás zajímalo, zda i my najdeme nějaké jantary. Pokud odjedete od ruchu velkoměsta na vzdálenější pláže tak si troufám říci, že budete mít velkou šanci nějaký ten jantar najít 😊. My jsme tedy našli 😊.

Co se týče počasí tak jsme po příjezdu zažili propršený den, ale dalších 5 dní bylo opravdu teplých a koupání i v chladnější vodě nebyl problém.


Zajímavosti:


Výlety lodí – do Fromborku atd..

Ruské hranice Kaliningrad - ideálně dojet na kole po cyklostezce, lze i zaparkovat na silnici a dojít pěšky


Cyklostezka – Krynica Morska – Piaski – ruské hranice


Ustka


Po 6 dnech jsme přejížděli do města Ustka,, kde jsme opět zakotvili v kempu.


Kemp Ośrodek Wczasowy Zacisze. Opět malý kemp na písku k dispozici i pračka se sušičkou. Zázemí čisté a dostačující pro nenáročné kempaře. Přes park jsme byli za chvilku na pláži.


Město je lázeňského typu, takže zde potkáte obrovské budovy s ubytováním a klasickou promenádu s obchůdky u moře. Pokud projdete centrem města je zde i krásná architektura menších městských domečků. Ve městě je možno se více společensky vyžítí.

Zajímavosti:


Sklápěcí most Ustka – most se otevírá přes moře každou celou hodinu na 20 minut

  • Maják Ustka

  • Ustecka Syrena – socha

  • Muzeum lega – výstava sestavených stavebnic lega ( bohužel není interaktivní)


  • Muzeum voskových figurín


Závěrem bych ráda shrnula naší dovolenou. Strávili jsme 11 dní na pobřeží Polska. Obě místa byla navzájem dost rozdílná a každé místo mělo něco do sebe. V Krynici jsme se krásně projeli na kolách a zažili trochu té polské divočiny 😊. V Ustce jsme zase více společensky žili a navštívili různá muzea a užili si takový ten správný mořský cestovní ruch 😊.


Říká se, že je jedno kde jste ale s kým jste.


A tak vás všechny, kdo toto budete číst zdravíme a přejeme hodně zdaru a chuti do cestování.


Přejí Míša, Ondra, Eliška, Lukášek

Líbil se vám článek? Přihlaste se k odběru novinek a žádný další vám neunikne.

 

BLOGUJTE S NÁMI! Inspirujte se a buďte inspirací.


Jezdíte na výlety, vaříte zdravá jídla, tvoříte z papíru nebo vymýšlíte zajímavé hry pro děti a rádi byste svou činností inspirovali ostatní, ale nevíte kde a jak?


Staňte se ZDARMA blogerkou/blogerem na našem webu.


Pro více informací pište :-)
Comments


Bavte se a inspirujte každý den 

Sledujte naše sociální sítě a žádná legrace vám už neunikne.

  • Facebook
  • Instagram
mesic.png

Co by měly děti zažít dřív, než půjdou do školy?

Odpověď Vám přináší DOVÁDĚNÍK

Originální dárek s celoživotní hodnotou

hvezdy.png
hvezdy.png
hvezdy.png