top of page

Jeseníky s dětmi

hory s dětmi, to nemusí být vždy náročná dřina plná celodenních výletů do kopců. Inspirujte se našimi tipy na výlety v okolí Jeseníků i krásným baby friendly ubytováním.

 

Hotelů, penzionů a alternativních možností ubytování je jistě mraky. My se pod vedením Zuzky, vedoucí akční maminkovské skupiny Active mums & kids, rozhodli pro hotel a penzion Skiland a byli jsme spokojeni, a to zejména proto, že tam byly spokojeny naše děti, které tu našly dostatek vyžití.


Ubytování


Hotel a penzion Skiland je krásný areál plný trávy a dětských prvků i možnosti sportovního vyžití.

Nejmenší děti se vyřádí na prolézačkách, klouzačkách a nízké trampolíně.

Větší nadchnou lanové překážky nebo bungee trampolíny.

Sportovci si tu přijdou na své na tenisových kurtech, ve vnitřní tělocvičně, ale samozřejmě zejména na výšlapech po okolních kopcích.

Výlety si ale zcela jistě užijete i s menšími dětmi. Tady pár tipů, kam se vydat po okolí.

Možností mnoho, času málo. Rozhodli jsme se proto spíše pro finančně a fyzicky méně náročné aktivity, které je možné zvládnout i s malými dětmi ku spokojenosti všech zúčastněných.


TIP pro rodiče:

Uchovejte si nejkrásnější společné chvíle z výletů a dětského řádění v originálním zážitkovém deníku pro všechny malé neposedy.
Kam jsme se vypravili?

Lesní bar


Úžasná lesní samoobsluha postavená na důvěře a poctivosti návštěvníků.

Těšit se můžete na v potoce chlazené plechovkové pivo, buřtíka na ohýnku nebo třeba něco sladkého na zub.


Pro děti je tu také možnost rybaření plastových zvířátek, takže náhradní oblečení s sebou 😉.

Cesta sem vede z parkoviště lesní asfaltovou cestou, sjízdnou i kočárky, asi 2km do kopce.


Po cestě potkáte pár stanovišť s dřevěnými prvky pro děti v podobě soch a prolézaček, možnost pronájmu nordic walkingivých holé za 10 Kč do kasičky, nebo nákup dřevěných dekorací.

Fauna park


V místní menší zoo se můžete těšit na tygry, pumy, opice, lamy, ale i volně poletující barevné papoušky, kteří vám budou kroužit nad hlavami či přistávat ve vaší těsné blízkosti, jak se jim zrovna zachce.


Součástí areálu je i restaurace, takže můžete výlet spojit i s příjemným občerstvení. Areál není rozsáhlý, takže tu mohou i menší děti tápat, aniž by se příliš unavily.

Rašeliniště Rejvíz


Příjemná lesní procházka (pouze pro terénní kočárky, nosítka či chodící neposedy), v jejíž druhé (placené) části procházíte po dřevěných lávkách rašeliništěm k Mechovému jezírku.

Restaurce v penzionu Rejvíz


Krámě dobrého jídla a úžasných borůvkových knedlíků si tu užijete i krásné prostředí, dětské hřiště.

V první části vnitřních prostor restaurace také originální vyřezávané židle ve tvaru lidských obličejů.

Lázně Jeseník


Krásné lázeňské prostředí jakoby přímo vyzývalo k rekreaci. A když vám navíc vyjde slunečné počasí je návštěva lázní opravdu příjemným zážitkem.

Na začátku lázeňské stezky potkáte velké dětské hřiště, kousek opodál další provazové pro větší děti, a navíc ještě pár skluzavek k tomu.


Dále se můžete těšit na ledové vodní lázně zlepšující prokrvení končetin, které můžete využít při procházce areálem zdarma a v neposlední řadě také krásné výhledy do zelené krajiny.

Jeseníky nabízí kromě zmíněných vyzkoušených míst mnoho dalších zajímavých aktivit jako např. Stezka korunami stromů na Dolní Moravě, kde se zcela jistě na místních placených aktivitách vyřadí i vaše ratolesti. Připravte se ale na vyšší finanční náročnost.Ať už se s dětmi vydáte kamkoliv, nelamte si hlavu s tím, kolik jste toho zvládli a kolik vynechali. Žijte okamžikem a užívejte si společné chvilky, pak bude váš výlet jistě krásným zážitkem, i když budete jen křižovat cestu před hotelem.


Přeji šťastnou cestu

 

Líbil se vám článek? Sledujte Duckie_on_the_way na facebooku a Instagramu a další tipy na výlety vám neutečou.