Tip na výlety v okolí Dvora Kralové

se do Safari? Zpestřete si výlet do Dvora Králové návštěvou zajímavých míst v okolí. Máme pro vás hned několik tipů.

 

Máte-li namířeno do Dvora Králové, jistě by neměla chybět návštěva Zoo Dvůr Králové.


Krásná zoologická zahrada ve Východních Čechách s unikátním Safari parkem, který si můžete projet i vlastním vozem.


Dvorská zoo je zaměřena na chov afrických zvířat, můžete se tak těšit na žirafy, zebry, slony, nosorožce, hrochy i nejrůznější druhy antilop.

Těšit se můžete samozřejmě i na množství vnitřních pavilonů.


Malé děti jistě okouzlí velký prolézačkový lanový hrad, který najdete u jednoho z vchodu zoo.

Další zajímavou atrakcí pro děti je černobílé zdobená africká vesnička, skládající se z komplexu domečků, z nichž v některých se skrývají výběhy pro menší zvířátka, jiné jsou volně přístupné ke hře. Atmosféru dotváří i africké stánek s korálky co prodej afrického jídla.

Nedaleko odsud najdete také obchod se suvenýry, kde si kromě plyšových hraček a dalších upomínkových předmětů také náš Dováděník.

Objednejte si svůj Dováděník na prázdniny na našem e-shopu a poznamenejte si své nejkrásnější společně vzpomínky z výletů i domácího řádění.

Kniha je k dostání ve verzi pro malé děti i školou povinné.


Kavárna Andělská


Máte-li chuť zajít si na lavičku a přitom dopřát dětem trochu toho dovádění, zajděte do Andělské kavárny na náměstí, kde se nachází malý vnitřní herní koutek.


Přehrada Les Království


Jen pár kilometrů od zoo se nachází také architektonický skvost přehrada Les Království, kterou možná známé z reklam či fotek.

Zaparkovat tu můžete bezplatně přímo u hráze, tu pak přejít a dále pokračovat lesní procházkou podél vodní nádrže. Na jedné straně přehrady je umístěno také občerstvení s místními oblíbenými burgery a Štěrbova vila, kde se pořádají kulturní akce.

Hospital Kuks


Další dominantou místních atrakcí je stavba hospitalu Kuks, která je se svými krásnými zahradami a známými Braunovými sochami ozdobou okolí.

S dětmi nabízí spíše jen pohodovou procházku po parku, ale určitě stojí za to, se tu zastavit.

Kromě architektury tu můžete také obdivovat zahrady plně nejrůznějších bylin včetně jejich popisků. Na zdejším nádvoří pak naleznete i místní bylinkářství.


Braunův Betlém


Skupinu soch tesaných do skal uznávaným sochařem M.B.Braunem najdete při příjemné lesní procházce mezi Dvorem Králové a výše zmiňovaným Kuksem.


Stezka korunami stromů


Směřujete-li dále směrem do hor, pak doporučujeme neminout Stezku korunami stromů, kterou naleznete v Jánských Lázních.

Na začátku stezky vás čeká pár dětských překážek a prolézaček s průhledy na zem pod vámi. Po průchodu startem se dále vydáte z podzemí přímo od kořene stromů až nad jejich vrcholky. Cestou vás čeká pár zábavných otázek na zpestření cesty a krásný výhled do okolní přírody.


Stezka nabízí příležitost pohodové rodinné procházky i s kočárkem. Dobře si ale svůj výlet naplánujte, v některých dnech je turisticky velmi vytížená.

Kavárna s herničkou - Vlčí Doupě


Při cestě do Kuksu už nemáte daleko do Jaroměře, kde na posezení u kávičky s dětmi nenajdete lepší místo, než je Vlčí Doupě. Krásnou kavárničku s velkou dětskou hernou, na kterou budou děti dlouho vzpomínat.

Pevnost Josefov


Historické pevnostní město Josefov láká návštěvníky na prohlídky podzemních katakomb - jednoho z nejrozsáhlejšího podzemního obraného systému v Evropě.

 

Baví vás naše tipy na bezva výlety s dětmi? Pak nezapomeňte odebírat novinky přímo do vašeho e-mailu a nové tipy vám už nikdy neuniknou.