top of page

S dětmi na výlet - Techmania Plzeň

Interaktivní naučná herna plná chytré zábavy pro děti i dospělé.

 

Hledáte-li místo, kde zabavit malé děti, stejně jako dospivajicí puberťáky, pak jste tady správně!

A nudit se nebudete ani vy. Techmania, to je obří budova našlapaná chytrou zábavou od "podlahy až po střechu".Pomocí nejrůznějších kvízů, her, pokusů a jiných zábavně vzdělávacích taktik, získáváte přirozenou formou zajímavé informace o světě kolem nás a jeho fungování.


Při vstupu jsem si nejprve nebyla jistá, zda je návštěva vhodná i pro malé děti, protože jsem už z dálky viděla obrovské množství nejrůznějších technických vychytávek a strojů. To jsem ale ještě netušila, co na nás čeká v dalších místnostech.


Ano, Techmania je definitivně vhodná pro děti všech věkových kategorií, a nejen pro ně. Vyřádí se tu jistě i dospělí. Znáte-li liberecký IQ park nebo vedlejší IQ Landii, pak si koncept této obr herny dokážete jistě celkem barvitě představit.


Zábava pro děti malé děti


Najdete tu část pro nejmenší a malé děti plnou kostek, stavebnic, klouzaček, ale i různých pohybových, zvukových nebo manuálních cvičení. S přehledem se tu vyblbnou děti od dvou let, stejně jako školáci. Každý si tu zkrátka přijde na své.


Na návštěvu sem vyplatí přijít brzy a s dobře odpočinutými dětmi, protože dostat je odsud domů, bude fuška.


Herna s vodními prvky


U vstupu do druhé místnosti na vás čeká dětský svět s vodní hernou. Zatočením klikou si tu můžete sami napršet vodu do řeky s loďkami nebo si užít nekonečné přelévání vody, která svým tokem prezentuje svoji sílu , když dává postupně do pohybu další prvky na dráze.TIP: Z osobní zkušenosti mohu jen doporučit přibalit dětem pro jistotu náhradní oblečení. Vodní herna je totiž zcela jistě nenechá chladnými. A krotit je při zábavě je těžké.

 

Hudební zónaV další části Techmanie si můžete užít radosti z hudby. Zaběhat si na hudebních schodech, zabubnovat nebo s dětmi vyzkoušet zahrát melodie známých dětských písniček pomocí připravených barevných značek na nejrůznější hudební nástroje.


Hlavolamy pro malé i velké


Na techmanii je skvělé, že dokáže zabavit návštěvníky všech věkových kategorií. Zatím co si děti užívají zábavu v moři kostek, vy si můžete lámat hlavu nad dřevěnými skládačkami a rébusy se stolečky v těsné blízkosti herny.


Zajímavá jsou i další stanoviště věnující se sportu a dopravě, nahlédnout můžete do dolů nebo se dozvědět více o energetickém průmyslu.

 
 

Sience center


Na rozdíl od IQ parku, který je ze všech koncept tomuto nejvíce podobný tu najdete ještě místnost pro větší děti a dospělé, na kterých budete mít šanci pochopit základní fyziku jako nikdy předtím.


A když jí stejně nepochopíte, alespoň si pohrajete. Tohle místo je definitivně skvělým tipem pro učitele druhých ročníků základních škol a troufnu si říct, že i pro středoškoláky.


Hvězdárna


V ceně základního vstupného do Techmanie máte navíc vstup i do protější budovy hvězdárny, kde můžete kromě čerpání nových znalostí o vesmíru a všeho kolem něj, navštívit i místní "kino", které ve své hvězdárenské kopuli promítá zajímavé naučné filmy i pohádky s vesmírnou tématikou pro nejmenší.V přízemí, kde se nachází již zmiňované kino, naleznete také velice působivé vyobrazení sluneční soustavy, které dětem krásně prezentuje velikosti jednotlivých planet v porovnání se Sluncem.Mohou se tu také vyfotit v modelu rakety jako astronauti. V horním patře se dozvíte informace o raketách a vyzkoušíte ovládání měsíčního vozítka. Ve spodním patře si pak mohou děti vyzkoušet, kolik by vážily na jiných planetách, prohlédnout si 3D projekci jednotlivých planet v menším kino sále, a mnoho dalšího.


3D kino


Během dne se promítá hned několik filmů. My navštívili 3D projekci filmu pro děti, který si klade za otázku, jestli je možné najít na okolních planetách vesmíru život.


Krásně zpracované povídaní jsme zvládli s tříletým synem nadšeně dokoukat až do konce.


Problém nastal pouze během jedné scény, ve které se prolétalo mezi krátery, což bylo v 3D brýlích opravdu velmi živé, trochu až děsivé. Že zbytku promítání byl nadšený.

TIP: 3D projekci v kapuli planetária můžete navštívit také v Praze, zde si ale musíte koupit lístek do kina na každé představení zvlášť, zatímco v Plzni můžete za cenu vstupného navštívit kolik filmů jen budete chtít.

 

Pokud chcete mít jistotu, že na vás zbyde místo, je možné si na každý film přikoupit místenku. Nemusíte se pak stresovat ve frontě a můžete si do poslední chvíle užívat zábavy ve vedlejší budově plné her a hraček.

 
 

Orientace v prostoru Techmánie


U vstupu do budovy, kde si zakoupíte vstupné, se nachází také se obchod se suvenýry, o kus dále pak toalety.


  • Šatna

Hned naproti záchodům najdete také šatní skříňky na desetikorunu, kde si můžete odložit své věci. Z druhé strany skříněk se nachází také šatna zdarma. Pokud jste větší skupina, pak můžete využít také šatních klecí, od kterých o držíte klíček zdarma u milé paní šatnářky.


  • Restaurace

Na konci chodby najdete také menší restauraci, kde mají v nabídce pár pokrmů a nějakou tu dobrotu pro ukojení hladu a chutí, což se vám může vzhledem k velikosti celého komplexu a času, který možná strávíte uvnitř, celkem hodit.


Není ale určitě od věci zabalit pro děti nějakou svačinku, kterou si můžete sníst třeba na velké (ne příliš pohodlné) lavici u hlavního vstupu.


  • Atrakce pro školáky a dospělé

V první části budovy pod schody najdete technické vymoženosti a stroje, které zábavnou formou vysvětlují fungování nejrůznějších fyzikálních zákonů.


  • Atrakce pro malé děti

Postoupíte-li místností dále, objevíte herní ráj pro malé i větší děti, hudební, sportovní a smyslové oddělení a mnoho dalšího.


Kde je Techmánie, kolik stojí a kdy má otevřeno?


Interaktivní naučné centrum Techmania Science center najdete na okraji Plzně na adrese:

U Planetária 2969/1, 301 00 Plzeň 3.


Vstupné do Technamie činí 280,-/osobu

Děti do 3 let včetně jsou ZDARMA, rodinné vstupné (4 osoby) 1040,-

Rezervace kina (není nutná) 30,-


Otevřeno

Úterý - pátek 8:30 - 17:00

O víkendech 10:00 - 18:00

 

Líbil se vám článek? Přihlaste se k odběru novinek a odebírejte pravidelné tipy na výlety a zábavu s dětmi.


Comments


Bavte se a inspirujte každý den 

Sledujte naše sociální sítě a žádná legrace vám už neunikne.

  • Facebook
  • Instagram
mesic.png

Co by měly děti zažít dřív, než půjdou do školy?

Odpověď Vám přináší DOVÁDĚNÍK

Originální dárek s celoživotní hodnotou

hvezdy.png
hvezdy.png
hvezdy.png
bottom of page