top of page

Obrázkové kvízy pro děti i dospělé

Máte rádi chytrou zábavu? Vyzkoušejte obrázkové kvízy od Dováděníku.

 

Obrázkové kvízy jsou skvělou formou chytré zábavy, která hravou formou rozproudí mozkové závity nejen dětem.


Máme pro vás skvělý tip, jak za pár kaček zabavit děti i dospělé bez práce.


Vyzvěte své kolegy, kamarády či žáky k rozluštění obrázkových šifer, kterou jsou k dostání ve formě slovních hříček, písniček, pohádek a nově také českých přísloví a lidových rčení.


Obrázkový kvíz přísloví pro děti i dospělé

Kdo koho jsou obrázkové kvízy určeny?


UČITELÉ: Hledáte zajímavou aktivitu pro děti do školní družiny či na oživení výuky?


RODIČE: Chcete si užít chytrou zábavu společně s dětmi a bez složitých příprav?


*SUPER TIP: Vystřihněte jednotlivé slovní hříčky a umístěte do každého okýnka adventního kalendáře.


MANAŽEŘI: Přemýšlíte nad způsobem, jak pobavit kolegy v práci a zvednout tak pracovní morálku nebo jak zabavit kolegy nenásilnou formou teambuildingu ?


OBRÁZKOVÉ KVÍZY JSOU TO PRAVÉ PRO VÁS!


Kvízy pro děti


Jak využít slovní hříčky?


  • Závody v luštění - kdo vyluští nejdříve X šifer.

  • Týmové luštění - týmová spolupráce.

  • Hledačky - rozmístěte/rozvěste/poschovávejte jendotlivé šifry po místnosti, v lese, kanceláři nebo třeba obýváku - nechte hráče hledat a luštit.

  • Adventní kalendář - využijte jednotlivé šifry jako oživení adventního kalendáře - umístěte jednu šifru do každého pytlíčku (okénka) a zkraťte dětem čekání na Ježíška.

  • Denní dávka logiky - nalepte každý den jednu šifru na dveře a dejte hráčům prostor přemýšlet nad šifrou v průběhu dne. Společné řešení můžete prozradit třeba u večeře.

  • Na úkoly - Vymyslete zábavné trestné úkoly (10 dřepů, umyj nádobí, zameť podlahu) a dejte šifru k luštění všem zúčastněným (dvěma týmům) . Ten kdo kvíz rozluští dříve je od úkolu osvobozen, komu se obrázky nepodaří rozlousknout, dá se do práce.Od kolika let je kvíz vhodný?


V obrázkových kvízech písničky a pohádky najdete slovní hříčky (spojení písmen s obrázky) u kterých je třeba znát písmenka (případně je možné dětem předčítat a oni doplňují pouze slova z obrázku). Dále obsahují známe české dětské písničky a pohádky, ale i těžší kvízy v podobě animovaných filmů aj. Pobaví se tak malí i staří v jednom.Naopak kvíz s šiframi s tématem přísloví a rčení je již určen pro starší děti a dospělé, kteří jednotlivá přísloví znají. Menším dětem, které chcete naopak přísloví naučit je možné poskytnout kvízy i zadání a nechat je párovat správné dvojice.


Přesto jsou tyto kvízy spíše pro druhý ročník základních škol a starší děti nebo dospělé luštitele.Chcete-li však bezpečně zamotat hlavu všem generacím, pořiďte si naši prstovou rozcvičku. Na první pohled jednoduché motorické cvičení propojení mozkových hemisfér, které si může vyzkoušet každý. Jednotlivé úrovně pak trénink ztěžují. Začít můžete na dětské úrovni a v pěti krocích se dopracovat se až k profíkům.PDF kvízy od Dováděníku, to je zábava k dostání do pár minut.


Baví vás Dováděník? Přihlaste se k odběru novinek.


Comments


Bavte se a inspirujte každý den 

Sledujte naše sociální sítě a žádná legrace vám už neunikne.

  • Facebook
  • Instagram
mesic.png

Co by měly děti zažít dřív, než půjdou do školy?

Odpověď Vám přináší DOVÁDĚNÍK

Originální dárek s celoživotní hodnotou

hvezdy.png
hvezdy.png
hvezdy.png
bottom of page