top of page

Německo s dětmi - Muzeum smyslů pro děti a Muzeum Hygieny - Drážďany

Máte rádi chytrou zábavu? Vyzkoušejte muzeum v Drážďanech věnující se lidskému tělu a smyslům. Bude se líbit vám i dětem.

 

Pokud máte rádi interaktivní muzea, tak tady se nudit nebudete. V drážďanském Muzeu Hygieny se můžete těšit na dětskou expozici i část zaměřenou na dospělé návštěvníky.


Muzeum smyslů pro děti - Německo


Muzeum smyslů pro děti najdete jako součást velkého Muzea Hygieny v německých Drážďanech. V této části muzea se můžete těšit na interaktivní edukativní prvky zaměřené na lidské smyslové vnímání.


Muzeum smyslů pro děti - Německo

Samozřejmě v dětském podání, tedy zábavnou formou, což jistě osloví i nejednoho dospělého návštěvníka. Doporučuji si expozici projít i pokud muzeum navštívíte bez dětí.


Osobně mě velmi zaujaly velké exponáty smyslových orgánů, které se dali z boku otevřít a nahlédnout tak přímo do jejich detailně propracovaných útrob.Z blízka si tak s dětmi můžete prohlédnout jednotlivé části ucha, oka nebo třeba nosu.Kromě názorných maket si můžete užít také tematické zábavné úkoly jako je rozpoznávání a řazení tónů, poslouchání zvuků, poznávání vůní nebo třeba identifikace předmětů po hmatu anoho dalšího.Ve stejné budově v jiném poschodí najdete také krásnou výstavu zaměřenou na dospělé publikum. Věnuje se lidskému tělu a jeho životním proměnám.


Muzeum hygieny - buňka - Drážďany

Ani sem ale není od věci vzít své potomky. Mohou si tu krásně prohlédnout složení lidského těla na propracovaných lidských maketách.V první části muzea se mi moc líbil interaktivní exponát, na kterém jste si mohli rozsvitit světýlko vybraného orgánu a zobrazit si tak jeho umístění v lidském těle.Také jsme si tu mohli prohlédnout a vyzkoušet různé druhy lidských hendikepů, či porovnat tvary buněk jednotlivých nemocí a názorně si prohlédnout, jakým způsobem škodí lidskému organismu.Otevírací doba muzea a adresa


Muzeum hygieny otevřené každé úterý až neděli od 10 do 18 hodin, najdete na adrese Lingnerpl. 1, Drážďany, Německo.


Vstupné do muzea hygieny


Cena vstupného je 10 euro pro dospělé.

Děti do 16 let mají vstup zdarma.


Vstupenky plato si všech stálých expozic. K vidění jsou dále za příplatek další dočasně výstavy dle plánu muzea.ODEBÍREJ DALŠÍ ČLÁNKY :-) přihlaste se k odběru další výletní a tvořivé inspirace.

 

Uchovejte dětem nejkrásnější zážitky dětství v zážitkovém deníčku. Ideální dárek na prázdniny.

kniha pro děti s úkoly
 

Comments


Bavte se a inspirujte každý den 

Sledujte naše sociální sítě a žádná legrace vám už neunikne.

  • Facebook
  • Instagram
mesic.png

Co by měly děti zažít dřív, než půjdou do školy?

Odpověď Vám přináší DOVÁDĚNÍK

Originální dárek s celoživotní hodnotou

hvezdy.png
hvezdy.png
hvezdy.png
bottom of page