top of page

Velké srovnání cen vstupů do deseti nejznámějších ZOO v ČR

Kolik si letos budete muset připravit na návštěvu zvířátek v nejznámějších českých zoo v hlavní sezoně? Zjistíte v rychlosti blesku v naší tabulce.

 

Přemýšlíte kam se letos vydat s dětmi za zvířátky do zoo? Připravila jsem pro vás srovnání cen největších zoologických zahrad v České republice.Vstupné do zoo - srovnání cen


Kam se to vyplatí a kde je naopak potřeba připravit se na vítr v peněžence? Nejdražší vstupné zaplatíte v Praze a Dvoře Králové, nejlevněji je naopak zoologické zahradě v Olomouci, Táboře nebo Jihlavě. Přehled aktuálních cen vstupného najdete v tabulce níže.


*Některé zoo nabízejí slevy za nákup vstupenek online nebo při platbě kartou.


Rodinné vstupné - srovnání cen


V některých zoologických zahradách je možné využít při návštěvě s dětmi rodinné vstupné (Například v pražské zoo zahrnuje nabídka rodinného vstupného vstup až čtyř dětí). Některé zoo nabízejí pouze možnost nákupu více vstupových nebo sezónních permanentek.


* Slouží pouze ke srovnání - pro bližší informace o jednotlivých druzích rodinných a permanentních vstupenek doporučuji navštívit oficiální web vybrané zoo.


 

Vytvořte si krásné rodinné vzpomínky s Dováděníkem - dětským zážitkovým deníkem.

 

Parkování u zoo - srovnání cen


V neposlední řadě je u návštěvy zoo nutné myslet také na poplatky za parkoviště, které jsou například v pražské zoo celkem astronomické. Jinde zase není kapacita parkoviště dostatečná. Nabízí se proto také zvážit variantu dopravy MHD.I když jsou finance jistě rozhodujícím kritériem, ne vždy levnější vstupné znamená výhru. Je pochopitelné, že větší zoologické potřebují na fungování také větší rozpočet. Proto se určitě nebraňte zážitkům z okouzlujících zoologických zahrad ze všech koutů naší republiky. Každá je v něčem svá a jedinečná.


ZOO Praha


Například v pražské ZOO máme moc rádi dětskou zoo s možností krmit domácí zvířata a v letních měsících také využít dětského brouzdaliště, vedle kterého se nachází dětská tramvaj. V přední části zoo najdete také obrovské dětské hřiště.


Vodní prvky pro děti v zoo Praha

Co se týče zvířat náš oblíbený výběh je ten s gorilami a tučňáky. Najdete tu ale také třeba ledního medvěda a krásný výběh pro slony. Ten je od hlavního vchodu trochu vzdálen, ale můžete se k němu přiblížit úžasnou starou jedno sedačkovou lanovkou (cena stejná jako lístek na MHD). U slonů se mimo jiné nachází i bezva restaurace, jedna z mála, kde si objednáte i zdravější nesmažená jídla. Doporučuji s dětmi navštívit. Dát si tu můžete třeba jahodové knedlíky, nebo omáčku s rýží.


ZOO Dvůr Králové


Tahle zoologická zahrada se jako jediná pyšní Safari, které můžete absolvovat buď místním Safari busem nebo dokonce vlastním autem. Zoo ve Dvoře nabízí také zajímavou možnost ubytování v tematicky laděném Safari resortu.


Africká vesnička dětské hřiště v zoo Dvůr Králové

Také ve dvorské zoo mají krásné centrální dětské hřiště, které najdete u zadního vstupu do zoo. Další zajímavostí pro děti je pak africká vesnička - systém domečků na hraní.


Toužíte-li po větším zážitku nebo třeba originálním dárku k narozeninám pro děti, můžete si připlatit a rezervovat krmení zvířat, tato možnost je jistě možná ve více zoologických zahradách. My ji máme ale ze Dvora a bylo to úžasné.


Krmení žiraf zoo Dvůr Králové

Plánujete výlet do královédvorské zoo? Inspirujte se tipy na výlety s dětmi ve Dvoře Králové a okolí.


ZOO Zlín

Zlínská zoo je opravdu krásná a výlet i vzdálenějším Pražanům určitě doporučuji. Největší zážitek z celé zlínské zoo máme z krmení rejnoků, které si můžete pohladit a občerstvit je přímo z ruky malou chobotničkou.


Krmení rejnoků v zoo Zlín - krmení zvířat

Plánujete výlet do Zlína? Inspirujte se dalšími výlety v našem článku Ve Zlíně s dětmi.


ZOO Plzeň


V ceně vstupného do zoo v Plzni je také prohlídka botanické zahrady, která je součástí komplexu. Zoo je dále propojená s Dino parkem, který je ale zvlášť zpoplatněn. Vstupenka do dinosauřího parku lze zakoupit u hlavního vchodu do zoo společně se vstupem za zvířátky nebo samostatně.


 
 

Líbil se vám článek? Přihlaste se k odběru další inspirace na rodinnou zábavu a výlety.


Comments


Bavte se a inspirujte každý den 

Sledujte naše sociální sítě a žádná legrace vám už neunikne.

  • Facebook
  • Instagram
mesic.png

Co by měly děti zažít dřív, než půjdou do školy?

Odpověď Vám přináší DOVÁDĚNÍK

Originální dárek s celoživotní hodnotou

hvezdy.png
hvezdy.png
hvezdy.png
bottom of page