top of page

Na skok s dětmi v Hořicích

Pár tipů na pěkná výletní místa v okolí Hořic, na kterých se bude dětem líbit.

 

Tentokrát jsme s Dováděníkem na cestách a kamarády vyrazili prozkoumat část Hořic a vyzkoušeli celkem těžko vygooglovatelnou místní dětskou stezku. Kde ji najdete na co se můžete těšit a co dalšího je v Hořicích k vidění, se dozvíte v našem článku.

Chlumíčkova naučná stezka


Hlavním cílem našeho výletu byla Chlumíčkova naučná stezka vedoucí od přírodního koupaliště Dachová po zpevněné lesní cestě.


Za pěkného počasí už samotný start trasy svádí ke změně plánu. Přírodní koupaliště Dachova nabízí pěkně prostředí se zeleným trávníkem a částečně i pláži, kde si můžete před cestou schladit hlavu, nebo tu naopak úspěšný výlet zakončit, koupačkou nebo třeba nanukem.

Pokud se nenecháte zlákat možností koupání, pak vyrazte z místního parkoviště veselé dál. První tabule s aktivitami vás čekají na rohu koupaliště nedaleko hlavní lesní silničky (bezva na kola, odrážedla i pro kočárky).

Pokud vám to vybavení dovolí, dejte se od zmiňovaných ceduli dále rovné po menší pěšině a na další křižovatce doleva, pak se můžete cestou těšit na místní pramen, kde si můžete dočepovat lahvičky s vodou, ale i osvěžit a prokrvit dolní končetiny v ve vodníkem hlídaném, ledovém brouzdališti.

Odtud pokračujte vesele dál místní lesní pěšinou (celá cesta je vhodná i pro kočárky).


Po cestě potkáváte další a další informační cedule a další úkoly pro děti.

Vzhledem k rapidní změně počasí jsme bohužel stezku nedokončili až do úplného konce, ale dle informací na webu je dlouhá asi 1,5 km a stejná cesta vede i nazpět. Tu si ale můžete zkrátit po hlavní lesní cyklostezce, kterou minete místní pramen, ale dovede vás rychleji do cíle.

 

Rádi vzpomínáte na společné výlety a zážitky?

Pořiďte vašim dětem Dováděník - zážitkový deníček nejkrásnějších dětských radovánek. Splníte je všechny, dříve než vyrostou?

 

Sochařský park u svatého Gotharda


Další zajímavostí při návštěvě Hořic s dětmi je bezesporu městský park plný kamenných soch.

Společně s dětmi můžete při procházce rozvíjet vaší představivost a fantazii při poznávání jednotlivých děl, pěkně se proběhnout a zpestřit si pobyt venku zajímavými uměleckými výtvory.

Soch je tu opravdu hodně, takže třeba při hře na schovávanou se tu můžete zdržet na pěkně dlouhou dobu.

Líbil se vám článek? Přihlaste se k odběru dalších tipů na výlety a aktivity s dětmi.Bavte se a inspirujte každý den 

Sledujte naše sociální sítě a žádná legrace vám už neunikne.

  • Facebook
  • Instagram
mesic.png

Co by měly děti zažít dřív, než půjdou do školy?

Odpověď Vám přináší DOVÁDĚNÍK

Originální dárek s celoživotní hodnotou

hvezdy.png
hvezdy.png
hvezdy.png
bottom of page