top of page

Německo s dětmi - Unikátum - dětské muzeum - Lipsko

Navštivte unikátní dětské hravé muzeum v Lipsku. Interaktivní, vzdělávací i tvůrčí prostor pro malé i velké.

 

Vyrážíte do německého Lipska a hledáte zábavu pro děti za nepříznivého počasí? Unikátum děti zaujme za každého počasí.


Dětské muzeum Unikátum - Venkovní prostory


Za slunečných dní si mohou děti kromě vnitřních prostor užít také hry na malé zahrádce s prolézačkami, pískovištěm a různými druhy šlapacích kárek.Když se počasí pokazí nebo se děti do sytosti vyblbnou venku přichází na řadu vnitřní zábava v podobě dvou pater dětské radosti.


Dětské muzeum Německo když prší Lipsko

Unikátum - přízemí - interaktivní zábava a vzdělání


V přízemí hned za kasou čekají na děti interaktivní dřevěné hry a různé zajímavosti.Další místnost je pak zaměřena na technologie a interaktivní hry s nimi. Menší děti zaujme promítaný rybníček na podlaze, ve kterém mohou rozhánět rybky. Větší si mohou nakreslit rybičku, která se zmáčknutím tlačítka transformuje do počítačové podoby a pluje s ostatními vytvořenými rybami v akvárku. A ty nejstarší si mohou zahrát složitější hry, jako třeba valení balvanu nebo projížďku lodí.Další část spodního patra je zaměřena na vzdělávání z oblasti zpracování potravin a biologického odpadu. Bohužel je tu vše v němčině (chybí překlad do angličtiny či jiných jazyků), takže jsme si vše jen v rychlosti prohlédli a pokračovali dále do druhého patra, které nás asi nadchlo ze všeho nejvíce.


Unikátum - 1. patro - odpočinek a kreativní tvorba


Děti tu mají možnost zahrát si deskové hry, odpočinout si, zahrát si na obchůdek, postaviti si koleje, prolézt si prolézačku ...Ale hlavně tvořit! Ano, tohle místo je úžasný prostor pro dětskou tvorbu. Najdete tu zástěry na převléknutí, papíry, barvy, fixy a mnoho dalšího kreativního materiálu, se kterým se mohou děti kreativně vyřádit. Vše v ceně vstupného, které je ovšem časově omezeno.V neposlední řadě je tu také košík s dětskými převleky a dřevěná raketa, do které jsme se zamilovali.Dětské muzeum Unikátum se nám moc líbilo a rádi ji doporučíme dalším dětským výletníkům.


Otevírací doba a ceny dětského muzea


Muzeum má otevřeno během prázdnin od 10 do 18h, stejně jako o víkendu. Ve všední dny pak od 14 do 18h.


Vstup je možný zakoupit a místě nebo si své místo zarezervovat online.

1 osoba = 7 euro

2 osoby = 12 euro

3 osoby = 18 euro

4 osoby = 22 euro


Ať už vaše děti milují technologie, pohyb nebo kreativní tvorbu. V Unikátu si může každý přijít na své. Navíc si tu v místní kavárně můžete dát i dortík a kafíčko a příjemně si odpočinout.
Program na narozeniny pro děti

Comments


Bavte se a inspirujte každý den 

Sledujte naše sociální sítě a žádná legrace vám už neunikne.

  • Facebook
  • Instagram
mesic.png

Co by měly děti zažít dřív, než půjdou do školy?

Odpověď Vám přináší DOVÁDĚNÍK

Originální dárek s celoživotní hodnotou

hvezdy.png
hvezdy.png
hvezdy.png
bottom of page