top of page

Exkurze po pražském letišti

Jak to sviští na letišti? Vypravte se s dětmi do bezprostřední blízkosti letácích strojů.

 

Zajímá vás cvrkot na letišti a co všechno se musí stát, než jako cestující pohodlně nastoupíte do letadla? S Dováděníkem jsme se pro vás vypravili na exkurzi, kterou pro zpestření nabízí pražské letiště Václava Havla.

Prohlídka letiště začíná v hlavní letištní budově terminálu 2 v obchůdku s upomínkovými předměty (nutnost rezervace online minimálně 24h předem), kde zaplatíte vstupné a společně s celou skupinou se odeberte, stejně jako skuteční cestující, přes odbavovací zóny a kontrolu zavazadel do další části letiště, která je přístupná už výhradně jen pro lidi s platnou letenkou.


Pokud na dovolenou vyrážíte spíše autem, už tato část pro vás bude jistě zajímavou zkušeností.

Po bezpečnostní kontrole se odeberte do vyhlídkového autobusu, ve kterém strávíte nejdelší čas celé prohlídky. Dostanete se díky němu na místa, kam by se běžný turista neměl šanci vypravit.

 

TIP pro rodiče:

Zaznamenejte nejkrásnější dětské zážitky svých dětí do originální knihy vzpomínek.

 

Co na vás čeká?


Bude brázdit autobusem po letištní ploše sem a tam a průvodce vám do mikrofonu povypráví mnoho zajímavostí z celého letištního procesu.

Budete mít šanci pozorovat třeba připojování nástupního tunelu to cestující, přepravu a nakládku zavazadel a samozřejmě se také dozvíte mnoho zajímavostí o letadlech samotných.

Z zimním období máte navíc šanci pozorovat (dle podmínek počasí) např. odmrazovací letadel nebo práci strojů odklízejících sníh.

Dalším úžasným zážitkem je pak samotné pozorování vzlétajících letadel z bezprostřední možné vzdálenosti, z bezpečí pozorovacího ostrůvku uprostřed letištní plochy.


TIP: Nezapomeňte na teplé oblečení.


Tady byla opravdu zima k padnutí, hodně tu fouká, ale samotný zážitek stojí určitě za to.

Protože to na letišti neskutečně sviští a každou chvíli se tu děje něco, exkurze vám asi nezaručí, co přesně během prohlídky uvidíte, věřte ale, že toho bude dost.


Mě zaujala například přeprava invalidních pasažérů nebo informace o převozu zvířat.

Třešničkou na dortu byla návštěva letištní požární zbrojnice. Kterému dítěti by se tu nelíbilo. Obří záchranářská auta tu stojí připravena k akci hezky jedno vedle druhého. A to od těch klasických až po nejnovější super modely.

Celá exkurze trvá okolo 3 hodin a je plná zajímavostí. I přesto, že si můžete zvolit prohlídku zaměřenou na skupiny s dětmi, i tak vyžaduje od dětí trpělivost a slušně chování. Velkou část prohlídky totiž stráví v autobuse, kde by přes křik a dovádění ostatní cestující neslyšeli výklad průvodce.

Patří-li vaše děti mezi ty zvídavé, pak je jistě tato prohlídka pro ně velmi přínosnou zkušeností.


Bavil vás článek? Čtěte další na našem blogu www.dovadenik.cz/blog


Commentaires


Bavte se a inspirujte každý den 

Sledujte naše sociální sítě a žádná legrace vám už neunikne.

  • Facebook
  • Instagram
mesic.png

Co by měly děti zažít dřív, než půjdou do školy?

Odpověď Vám přináší DOVÁDĚNÍK

Originální dárek s celoživotní hodnotou

hvezdy.png
hvezdy.png
hvezdy.png
bottom of page