top of page

10 věcí, které se vyplatí vzít na dovolenou s miminkem

Chystáte se na letní dovolenou s miminkem? Nezapomeňte si zabalit těchto pár věcí, které vám mohou ulehčit fungování na cestách.

 

Dovolená, to je vidina společných chvil strávených na krásných místech. Spousta pohody a klidu. S malými dětmi je to však trochu jiné. Je třeba více plánovat a myslet tak trochu o krok dopředu.


Jak bohužel víme, kufr není (bohužel) nafukovací, a tak často každou přibalenou věc dlouho zvažujeme. Abych vám usnadnila rozhodování, připravila jsem pro vás proto pár tipů na věci, za které jsem byla na dovolené ráda.


Které to jsou?


Na cestách:

 • Nosítko

Jste-li zastáncem ergonomických nosítek, pak by vás jistě ani nenapadlo nechat tuhle nepostradatelnou pomůcku na prázdniny doma. Hodit se ale může i těm, kteří ho až tolik nevyužívají. Pomůže vám pohodlně zdolat letištní kontroly, překonat schody na pláž nebo uvolní ruce, když potřebujete přesunout zavazadla.

 • Cestovní hračky

Zatímco vy se při balení zavazadla snažíte přemýšlet hlavně prakticky, vaše dítko se chce především bavit. Nezapomeňte proto vždy přibalit nějakou malou oblíbenou hračku, která dítě zabaví při přejezdech.


Má-li oblíbené písničky nebo pohádky, pak není na škodu stáhnout si je před odjezdem do telefonu nebo vypálit na CDčko do auta, aby byli k dispozici bez potřebného čerpání internetových dat vždy, když bude třeba.

 • Náhradní oblečení

Jak už to tak bývá, nehody v podobě pobryndání, polití či prosáknutí plné plenky vždy přicházejí, když se to nejméně hodí a náhradní oblečky na dně zabaleného zavazadla vám v takové chvíli radost jistě neudělají.


Nezapomeňte proto mít vždy pár náhradních kousků, společně s plenkou a vlčenými ubrousky vždy po ruce v příruční tašce nebo výletním batohu.

U vody

 • Plážový stan

V hlavní sezóně bývá u vody hlava na hlavě a spoléhat se na to, že právě na vás vyjde ideální místo, tak akorát u vody, tak trochu ve stínu, ale taky tak trochu s možností opalování, je bláhové.


Plážový stan je jistota, která zajistí spokojenost všem. Můžete se plácnout blízko k vodě a zároveň máte jistotu, že máte kus stínu jen pro sebe. I když může chvíli trvat jeho stavba při delším pobytu u vody se určitě vyplatí.

 • Termoska na jídlo

Plánujete-li u vody nebo na cestách trávit celý den a dopřát svému miminku kvalitní teplou dětskou stravu, pak je právě dětská termoska skvělým řešením, jak mít vhodné jídlo pro vaši lásku stále po ruce.


Před naplněním teplou stravou je dobré vždy termosku naplnit horkou vodou a nechat jí několik minut vyhřát, čímž prodloužíte dobu uchování teplého pokrmu.


Nezapomeňte také na lžičku ;-) drobnost, která by vám jistě mohla scházet.

 • Termoska na pití

Stejně jako chcete uchovat teplotu oběda, je fajn zachovat si také teplotu nápoje či vody na přípravu umělého mléka. Podle věku dítěte můžete zvolit buď klasickou termosku nebo speciální velikost pro děti i s brčkem.

 • UV oblečky a opalovací krém s UV filtrem 50

Sluníčko v letním měsících pálí více, než si uvědomujeme a pokožku našich nejmenších je třeba chránit. Nezapomeňte si proto vždy přibalit kvalitní voděodolný opalovací krém s vysokým UV faktorem.


Skvělé poslouží také UV oblečky na plavání, které chrání před sluníčkem i chladem vody a zároveň po namočení příjemně chladí.

 • Klobouček se stíněním na krk

Součástí plážové výbavičky by měla být beze sporu i pokrývka hlavy. Posloužit může klobouček nebo kšiltovka dle vaší preference. Fajn je ale určitě prodloužená část na stínění krku, který je u vody při stavění báboviček a hraní na písku tolik vystavován slunečnímu záření.

 • Slabá dečka

Mít v záloze slabou dečku je bezesporu užitečné. Využít ji můžete při silném větru či chladu v kočárku i nosítku, na ležení nebo pro tvorbu stínu ať už na pláži nebo v autě. Hodit se bude bezesporu i při cestováním klimatizovaným letadlem.

 • Šňůrka a krytka na dudlík

V dnešní době, kdy je hygiena větším tématem než kdykoli předtím, vám taková malá drobnost jako je šňůrka chránící dudlík před neustálým padáním na špinavou zem, může udělat velkou službu. Stačí připnout k nosítku či na oblečení a máte jistotu, že nepostradatelný parťák vašeho dítěte zůstane v relativní čistotě.


Máte-li možnost, přibalte si i krytku, kterou dudlík zakryje v době, kdy ho zrovna nevyužíváte.Potřeby a preference každého z nás jsou odlišné, to platí u našich dětí dvojnásob. Neberte proto výše zmíněný seznam jako nutnost, ale jako inspiraci na přípravy.


Ať už cestujete po Čechách nebo daleko za hranice, přeji vám krásnou a ničím nerušenou dovolenou plnou jedinečných zážitků.

Rádi se inspirujete cestovními tipy do přírody, s dětmi i do zahraničí?

Sledujte @Duckie_on_the_way na Facebooku či Instagramu.

 

Nezapomeňte své zážitky důkladně zdokumentovat a zaznamenat své vzpomínky

do Dováděníku vzpomínkového deníčku pro každého malého dobrodruha.


Comments


Bavte se a inspirujte každý den 

Sledujte naše sociální sítě a žádná legrace vám už neunikne.

 • Facebook
 • Instagram
mesic.png

Co by měly děti zažít dřív, než půjdou do školy?

Odpověď Vám přináší DOVÁDĚNÍK

Originální dárek s celoživotní hodnotou

hvezdy.png
hvezdy.png
hvezdy.png
bottom of page